استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
استاندار: لرستان هنوز نيازمند كمك است 1398/02/02
استاندار: لرستان هنوز نيازمند كمك است

استاندار: لرستان هنوز نيازمند كمك است

استاندار لرستان از امدادرساني شوراي شهر و شهرداني تهران به مناطق سيل‌زده استان تقدير كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي در جلسه با اعضاي شوراي شهر تهران اظهار كرد: شهرداري و شوراي شهر تهران از همان روزهاي ابتدايي سيل به فكر مردم استان بودند و حضور آنان را در كنار خود حس كرديم.

وي با بيان اينكه آنها از معدود دستگاه‌هايي بودند كه به لرستان آمدند، ادامه داد: اميدواريم در تداوم سازندگي‌ها لرستان نيز به كمك مابقي استان‌ها بيايد و قدردان زحمات همه به خصوص شهرداري و شوراي شهر تهران هستيم.

دكتر خادمي با اشاره به اينكه با اتفاقي كه در لرستان افتاد فاجعه مالي و اقتصادي در اين استان رقم خورد، افزود: خوشبختانه خسارت جاني نداشتيم اما با توجه به آمار، دبي آب رودخانه در جريان سيل اخير طي 50 سال اخير بي‌سابقه بوده و تابحال اين مقدار را نداشته‌ايم.

استاندار لرستان بيان كرد: قاعدتا با تمهيداتي كه انديشيده شده بود نمي‌توانستيم به طور كامل از وارد آمدن اين خسارات جلوگيري كنيم و در مقابل اين وضعيت بايستيم.

وي تصريح كرد: شهر به رودخانه تبديل شده بود و حجم بالايي از خسارت و آسيب را به تاسيسات، راه‌ها و زيرساخت‌ها داشتيم.

دكتر خادمي گفت: نكته شيرين و مقابل اين سيل حضور تمام ايران و امدادرساني به مردم حادثه‌ديده بود و باعث شد احساس كنند كه تنها نيستند.

استاندار لرستان خاطرنشان كرد: خوشبختانه از تمامي نهادها، گروه‌ها و مردم هر چه در توان داشتند كمك كردند.

وي سخت‌ترين كار را پاك‌سازي معابر و خانه‌ها عنوان كرد و گفت: شبكه‌هاي هدايت آب‌هاي سطحي مسدود شده بود و خارج كردن اين حجم گل و لاي مشكل بود كه كمك‌هاي فني، تاسيساتي و همچنين اقدامات شهرداري تهران در پيشبرد روند كار نقش بسزايي داشت.

دكتر خادمي با بيان اينكه تاكنون شورا و شهرداري تهران كمك‌هاي ارزنده‌اي به لرستان داشته‌اند، اضافه كرد: اگر اين امدادرساني‌ها تداوم داشته باشند لطف بزرگي به مردم مي‌شود هر چند كه تا كنون نيز خيلي خوب كار كرده‌اند و قدردان زحمات هستيم.

استاندار لرستان با تاكيد بر اينكه لرستان هنوز نيازمند كمك است، ادامه داد: نياز به اين امدادها در بخش زيرساخت‌ها، ماشين‌آلات، منازل و اسباب و اثاثيه خانه به طور كامل حس مي‌شود.

وي يادآور شد: بين استان‌هاي معين تقسيم كار شده و هر استان بازسازي يك منطقه سيل‌زده لرستان را برعهده گرفته است كه شهرداري تهران نيز مي‌تواند با اين مدل كار كند.

39 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه