دفتر استاندار
اخبار
1397/12/04
استاندار لرستان تاكيد كرد: ضرورت راه‌اندازي قطار گردشگري در سطح استان استاندار لرستان تاكيد كرد: ضرورت راه‌اندازي قطار گردشگري در سطح استان

استاندار لرستان تاكيد كرد: ضرورت راه‌اندازي قطار گردشگري در سطح استان
استاندار بر ضرورت راه‌اندازي قطار گردشگري در سطح استان در راستاي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري لرستان تاكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي در جلسه مشترك ستاد اجرايي خدمات سفر و كار گروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اظهار كرد: خوشبختانه استان طي سال‌هاي اخير به يكي از مقاصد اصلي گردشگري در كشور تبديل شده است.
وي با بيان اينكه سازمان ميراث فرهنگي، غرب كشور را با توجه و تأكيد ويژه بر لرستان به عنوان يكي از مناطق گردشگري معرفي كرده است، افزود: در همين راستا احتمال مي‌دهيم كه امسال حضور حجم بالايي از گردشگر را در استان داشته باشيم.
دكتر خادمي به رشد گردشگري استان طي سال‌هاي آينده اشاره كرد و با بيان اينكه سال آينده نيز به اين آمار افزوده خواهد شد، ادامه داد: در جلسه امروز با حضور دستگاه‌هاي عضو ستاد تمهيدات لازم انديشيده شده و كميته‌هاي مربوط كه 12 مورد هستند تشكيل شدند.
استاندار لرستان بيان كرد: اميدواريم با شروع فعاليت اين كميته‌ها كه از مدتي قبل نيز كار خود را آغاز كرده بودند جدي‌تر و رسمي‎تر پذيراي مهمانان نوروزي باشيم.
وي تصريح كرد: كميته‌ها بر حسب شرح وظايف ابلاغ شده كار خود را آغاز مي‌كنند و چنانچه نواقصي وجود داشت در جلسه بعدي ستاد اعلام و برطرف خواهند شد.
دكتر خادمي با بيان اينكه اميدواريم مردم از اين فرصتي كه به وجود مي‌آيد استفاده لازم را ببرند، گفت: وظيفه ما تأمين رفاه و آسايش مسافرين است اما هر استاني بايد از اين حضور بهره اقتصادي خود را نيز ببرد كه چنانچه اين مهم محقق نشود براي استان هزينه‌بر خواهد بود.
استاندار لرستان بيان كرد: دستگاه‌ها مكلف هستند كه براي افزايش مهمانان نوروزي تلاش كنند و مجموع اين اقدامات منجر به بهره اقتصادي شود.
وي به نواقص و مشكلات موجود صنعت گردشگري استان اشاره كرد و گفت: در اين راستا طي سال‌هاي گذشته ليست 60 موردي از ضعف‌هاي استان را آماده و يك به يك در حال برطرف كردن آنها هستيم.
دكتر خادمي تصريح كرد: در سال‌هاي گذشته نبود ترمينال يكي از مشكلات بود كه امسال حل شده است.
استاندار لرستان ساماندهي ورودي شهر خرم‌آباد را از ديگر مشكلات برطرف شده عنوان كرد و افزود: متأسفانه هنوز نبود زيرساخت‌هاي لازم در آبشارها از مشكلاتي است كه وجود دارند.
دكتر خادمي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه حركت قطار گردشگري غرب كشور يك جريان ملي و ظرفيت قابل توجهي براي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري استان است، اظهار كرد: ابزار و عناصر لازم براي حركت قطار گردشگري در لرستان فراهم شده است و از طرفي اين استان داراي جاذبه‌هاي گردشگري منحصر به فردي است.
وي افزود: راه اندازي مطلوب اين قطار در بخش نرم افزاري نيز بايد به خوبي مديريت و فعال شود و توانمندي در راستاي راه اندازي موفقيت آميز اين طرح در استان بايد اثبات شود.
استاندار لرستان گفت: آغاز بد و ناموفق هر طرحي باعث هزينه جبران ناپذير مي‌شود و در اين راستا اين طرح بايد آغازي موفقيت‌آميز داشته باشد چرا كه شروع ناموفق باعث عدم پيگيري در مراحل بعدي مي شود.
وي بر ضرورت حمايت از اين طرح تاكيد كرد و گفت: در اين راستا بايد با ارتباطات قوي و استفاده از ظرفيت‌هاي تورگردان‌ها و تورهاي ملي مسافرگيري شود.
مقام ارشد استان با تاكيد بر ضرورت راه‌اندازي قطار گردشگري در سطح استان در راستاي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري لرستان ادامه داد: اين طرح بايد به خوبي آغاز شود زيرا در صورت شروع ناموفق باعث شكست آن مي‌شود.
وي بيان كرد: زيرساخت‌ها و برنامه ريزي‌هاي كارشناسي در اين طرح حائز اهميت است و توانمند نبودن اين طرح باعث ايجاد حركتي ضد گردشگري مي‌شود.
دكتر خادمي به قيمت گذاري هتل‌هاي استان اشاره كرد و گفت: درجه بندي هتل‌ها بايد به درستي انجام شود و پس از تعيين تكليف درجه گذاري آنها قيمت‌هاي متناسب و معقول با سطح هتل‌ها اعلام شود.

وي همچنين در خصوص ساماندهي آبشار بيشه افزود: امسال مديريت اين آبشار به بنياد مسكن واگذار شده است.
32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal