استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
لرستان يك سوئيس كوچك است 1398/02/02
لرستان يك سوئيس كوچك است

لرستان يك سوئيس كوچك است

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: لرستان را تنها نمي‌گذاريم.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، محسن هاشمي در جلسه بررسي مشكلات سيل استان با تبريك اعياد شعبانيه اظهار كرد: بحث مهدويت به جبران بي‌عدالتي‌ها و نابساماني‌ها و كمك به منجي عالم بشريت كه همان رسيدن به كمال است معطوف مي‌شود و هدف همه ما همين موضوع است.

وي با بيان اينكه هدف نهضت جمهوري اسلامي و امام خميني(ره) نيز همين موضوع بوده است، ادامه داد: ايشان به ما ياد دادند كه در دوران غيبت ساكت ننشينيم و تلاش كنيم تا فضا مهياي ظهور امام زمان(عج) شود.

هاشمي بيان كرد: اميدواريم همگي وظيفه خود را در مقابل انقلاب اسلامي انجام دهيم تا به تكاليفمان در اهداف مهدويت عمل كرده باشيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران خاطرنشان كرد: تبلور فعاليت‌هايي كه انجام داديم طي اين مدت در سيل‌هاي اخير كشور نشان داده شد و شيعيان امام زمان(عج) به وظايف خود كه كمك به انسان‌ها است پايدار بودند.

وي با بيان اينكه مجموعه فعاليت‌هاي شهرداري و شوراي شهر تهران عمل به وظايف انساني و اسلامي بوده و منتي بر ديگران نيست، گفت: از همان ابتداي سيل كه در استان گلستان روي داد اقدامات ويژه‌اي را آغاز كرديم و نيروها در اين مناطق مستقر شدند.

هاشمي با اشاره به اينكه هم‌اكنون اين امدادرساني‌ها ادامه دارد، افزود: كم‌كم فعاليت‌ها در گلستان در حال پايان يافتن هستند و مي‌توانيم تمركز بيشتري روي لرستان و خوزستان داشته باشيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران هدف از سفر به لرستان را بازديد از فعاليت‌هاي عناصر شهرداري در مناطق سيل‌زده عنوان كرد و ادامه داد: روز گذشته از خوزستان بازديد كرديم و دشت آزادگان به همراه چهار شهر ديگر در اختيار شهرداري تهران قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه 130 هزار نفر را تحت پوشش قرار داده‌ايم و كمك‌هايي به شهر اهواز داريم، گفت: در گلستان نيز آق‌قلا و گميشان به ما محول شده و نيروهاي ما از دو هفته پيش در پلدختر هم مستقر هستند.

هاشمي با اشاره به اينكه از قبل مصوبه‌اي در شوراي شهر تهران داشتيم كه براي كمك به سيل‌زده‌ها تنظيم شده است، افزود: در اين راستا ده ميليارد تومان تصويب شده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اينكه در مديريت بحران ابتدا بايد پيشگيري صورت گيرد، اضافه كرد: اقدامات در ادامه آن بسيار مهم بوده و دامنه زماني انجام آن از اهميت بالايي برخوردار است.

وي بيان كرد: با همت مهندس الويري، رئيس شوراي عالي استان‌ها برنامه‌ريزي‌هاي بعدي را براي گسيل امدادرساني‌ها خواهيم داشت و بايد بررسي كنيم كه تا چه حد امكان كمك‌رساني داريم.

هاشمي با بيان اينكه قرار است بودجه ويژه‌اي به اين موضوع اختصاص يابد، ادامه داد: طي مكاتبه دكتر روحاني با مقام معظم رهبري برداشت دو ميليارد يورو از صندوق ارزي رقم قابل توجهي است كه هنوز قطعي نشده و در صورت نهايي شدن كمك شاياني به بازسازي‌ها خواهد كرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به اينكه در كنار مردم لرستان هستيم، گفت: اين استان پتانسيل‌هايي بالايي در زمينه گردشگري و كشاورزي دارد كه بايد مورد حمايت سرمايه‌گذاران قرار گيرد.

وي ادامه داد: پدرم نيز در سفري كه به لرستان داشت آن را سوئيس كوچكي عنوان كرد كه بايد از ظرفيت‌هاي آن به خوبي استفاده كنيم براي همين نياز به تشويق سرمايه‌گذاران داريم و مي‌توان نقدينگي‌ها را جذب فعاليت‌هاي مولدي كرد كه توان ايجاد اشتغال دارند.

79 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه