معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي
در گردهمايي گزينش گران استان مطرح شد: گزينش حق‌الناس است
در گردهمايي گزينش گران استان مطرح شد: گزينش حق‌الناس است معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري عنوان كرد: در گزينش افراد بايد وارد مسائل شخصي، گروهي، جناحي و دسته‌اي افراد نشويم
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري عنوان كرد: در گزينش افراد بايد وارد مسائل شخصي، گروهي، جناحي و دسته‌اي افراد نشويم. به گونه‌اي گزينش كنيم كه بهترين افراد چه از لحاظ توانايي‌هاي علمي و چه اخلاقي وارد چرخه نظام شوند. به گزارش يافته، محمود ثميني در گردهمايي گزينش گران استان اظهار داشت: گزينش گران علاوه بر رعايت اصول تعريف شده، سعه‌صدر را در ارتباط با مردم مدنظر داشته باشند. گزينش حق‌الناس است و بايد مواظب باشيد حقي از كسي ضايع نشود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري عنوان كرد: در گزينش افراد بايد وارد مسائل شخصي، گروهي، جناحي و دسته‌اي افراد نشويم. به‌گونه‌اي گزينش كنيم كه بهترين افراد چه از لحاظ توانايي هاي علمي و چه اخلاقي وارد چرخه نظام شوند. توسعه و پيشرفت نظام به انتخاب اين افراد بستگي دارد.
ثميني در ادامه ضمن اشاره به اينكه ملاك و ميزان انتخاب، حال فعلي افراد است، افزود: اگر گذشته هر كس را كنكاش كنيم ممكن است موردي پيدا شود هيچ كس معصوم و صد در صد مبرا از گناه نيست. آن مورد اگر جزئي بوده و خلاف موازين نظام نباشد، مشكلي ندارد. در گزينش به‌گونه‌اي عمل كنيم كه حقوق مردم رعايت شود. از طرف ديگر هم افرادي كه وارد سيستم اداري مي شوند حقوق مردم را ضايع نكنند‌.
معاون استاندار با بيان اينكه در مصاحبه هدف شناخت است نه محاكمه، گفت: مصاحبه افراد به دو دليل انجام مي شود اول بررسي شرايط تخصصي و دوم اطلاع از زواياي پنهاني كه مد نظر است. بنا بر محاكمه افراد نيست و با برخورد درست، به مردم آرامش و اطمينان دهيد. همچنين نبايد از شخص گزينش شونده ذهنيت منفي داشت بايستي بي طرفانه اصول مصاحبه را رعايت كرد. وي درباره خصوصيات افرادي كه وارد چرخه ادارات مي شوند عنوان داشت: گزينش گران نقش تسهيل گر و مراقبت كنندگي را نيز برعهده دارند و بايد در نظر داشته باشند كه افرادي كه وارد چرخه ادارات مي شوند علاوه بر خدمتگزاري، تعهد و تدين، بر كارآمدي سيستم اداري دولت ونظام بيفزايند.
ثميني در پايان مطرح كرد: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران پس از گذشت 40 سال آزمايش هاي بزرگي را پشت سر گذاشته و به مرحله اي از علم و دانش رسيده ايم كه دشمنان نظام نمي‌توانند دانشي را در انحصار خود نگهدارند. اين خودكفايي را فرزندان نظام با رسيدن به فناوري و علم روز دنيا به دست آورده اند و بايد در نظر داشته باشيم گزينش صحيح در انتخاب افراد و كارآمدي نظام موثر بوده است.
 
سياست كلي نظام مبارزه با ظلم است و اين امر استمرار خواهد داشت
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان در اين گردهمايي ضمن تسليت به مناسبت شهادت مظلومانه سپهبد حاج قاسم سليماني بيان داشت: «استراتژي كلي نظام جمهوري اسلامي ايران مبتني بر مبارزه با ظلم است و اين امر استمرار خواهد داشت».
احمد عبداللهي اظهار داشت: هيئت هاي گزينش وظايف بسيار سنگيني بر عهده دارند كه سختي آن با اجراي عدالت همتراز است. در انجام وظايف، آيات و روايات را سرلوحه كار خود قرار دهيد تا از هر گونه لغزش مبرا باشيد.
عبداللهي همچنين عنوان كرد: اگر هدف در جامعه توسعه باشد، چه از لحاظ سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي بايد ساز و كار مناسب را براي توسعه فراهم كنيم. يكي از اصلي ترين ابزارهاي توسعه مردم هستند. اگر مردم توسعه نيافته باشند، اجراي اين فرآيند با مشكل مواجه خواهد شد.
معاون استاندار با اشاره به اينكه ساختار فرهنگي حاكم بر جامعه بايد متناسب با آن جامعه باشد افزود: در سطح خرد اگر يك اداره يا نهاد دولتي را در نظر بگيريم نيروهايي كه وارد سيستم ادارات مي شوند بايد شرايط توسعه يافتگي را داشته باشند كه انتخاب اين افراد برعهده گزينش گران است.
 عبدالهي ضمن اشاره به سياست هاي كلي نظام در انتخاب افراد بر اساس توانمندي هاي علمي، دانش، نظم، باورهاي ديني، اعتقاد به نظام و قانون، گفت: گزينش گران سياستهاي نظام را در اجراي وظايف مد نظر و آنها را ملاك انتخاب افراد قرار دهند كه اين موضوع به توسعه نظام خواهد انجاميد. همچنين رعايت اخلاق بايد معيار گزينش گر و گزينش شونده باشد. در كشورهايي كه اخلاق مدار هستند، ميزان تخلف و ارتكاب جرم در جوامع آنها بسيار پايين تر است.
وي در پايان با اعلام اين كه رضايت جامعه از گزينش گران بسيار مهم است عنوان كرد: گزينش گران پاسخگوي وجدان خود و جامعه باشند. وقتي پاي منافع شخصي به ميان مي آيد بايد قانون را ملاك قرار دهيم تا حق كسي ضايع نشود. كار گزينش گران بسيار سخت است ولي با همه سختي ها بايد به درستي انجام شود.
1398/10/17
Powered by DorsaPortal