معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي
نتيجه احراز صلاحيت داوطلبان اعلام نشده است/ آمار اعلامي رسمي نيست
نتيجه احراز صلاحيت داوطلبان اعلام نشده است/ آمار اعلامي رسمي نيست خرم‌آباد- معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان با تاكيد بر اينكه هنوز نتايج احراز صلاحيت داوطلبان انتخابات مجلس به فرمانداران اعلام نشده است، گفت: اطلاعات اعلامي در فضاي مجازي رسميت ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثميني امروز يكشنبه در جمع خبرنگاران پيرامون آخر اخبار تأييد صلاحيت داوطلبان نمايندگي انتخابات مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: براساس مهلت قانوني كه طبق تقويم زمانبندي انتخابات داريم و مورد تأييد وزارت كشور و شوراي نگهبان است، ديشب ساعت 24 زمان اعلام احراز صلاحيت داوطلبان بوده است.

اطلاعات صلاحيت افراد بايد به فرمانداران برسد و آنها هم امروز را مهلت دارند كه به داوطلبان نتيجه را اعلام كنند

 

 
 
 
وي تصريح كرد: صحبتي كه با رئيس دفتر نظارت و بازرسي بر انتخابات در لرستان داشتم اعلام كردند كه منتظر هستند برخي اطلاعات از مركز براي آنها برسد، صبح هم تماس با فرمانداران داشتم و اعلام كردند هنوز نتايج احراز صلاحيت‌ها به دستشان نرسيده است.

معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان با تاكيد بر اينكه اطلاعات صلاحيت افراد بايد به فرمانداران برسد و آنها هم امروز را مهلت دارند كه به داوطلبان نتيجه را اعلام كنند، افزود: افرادي كه رد صلاحيت مي‌شوند نيز سه روز مهلت دارند اعتراض خود را به شوراي نگهبان داشته باشند، پس از اعلام نظر هيئت مركزي نظارت شوراي نگهبان 20 روز فرصت دارد نتيجه اين مرحله از بررسي را به داوطلبين اعلام كند.

ثميني يادآور شد: در مرحله بعد هم احياناً كساني كه صلاحيتشان تأييد نشده باشد بازهم مهلت دارند كه مجدداً اعتراض خود را اعلام كنند و شوراي نگهبان ظرف 7 روز بررسي مي‌كند و نتايج را مجدداً اعلام خواهد كرد.

در 21 بهمن ماه نظر نهايي شوراي نگهبان را در رابطه با همه داوطلبان اعلام مي‌شود

وي با اشاره به اينكه نهايتاً در 21 بهمن ماه نظر نهايي شوراي نگهبان را در رابطه با همه داوطلبان انتخابات اعلام مي‌كنيم كه فرمانداران تا 23 بهمن نسبت به آگهي اسامي آنها اقدام مي‌كنند و از صبح 24 بهمن ماه فعاليت‌هاي تبليغاتي آغاز مي‌شود، گفت: در ساعت 8 صبح يكم اسفندماه نيز تبليغات به پايان مي‌رسد و در روز دوم اسفندماه ساعت 8 صبح استارت انتخابات را خواهيم زد.

معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان با بيان اينكه اطلاعاتي كه در رابطه با احراز صلاحيت افراد در فضاي مجازي اعلام مي‌شود رسميت ندارد، تصريح كرد: ‬ ابلاغ اطلاعات صلاحيت افراد به خود فرد داده مي‌شود و آمار كلي زماني رسميت مي‌يابد كه از مسير ما بگذرد و ما اعلام كنيم.

نتيجه احراز صلاحيت‌ها به صورت مكتوب و اختصاصي و شخصي به داوطلبان ارائه مي‌شود

ثميني در خصوص برخي صحبت‌ها پيرامون اين مسئله كه نتيجه احراز صلاحيت‌ها به صورت پيامكي به داوطلبان اعلام شده است، گفت: كسي پيامك نمي‌دهد به داوطلب، بنا است در اين مرحله از اعلام صلاحيت‌ها هيئت نظارت استان با هماهنگي هيئت نظارت مركزي جمع بندي را انجام دهد و مسير ابلاغ هم از طريق فرمانداري‌هاي مراكز حوزه‌هاي انتخابيه است و فرمانداران به صورت مكتوب و اختصاصي و شخصي نتايج را به داوطلبان مي‌دهند.

1398/10/22
Powered by DorsaPortal