اداره كل پدافند غيرعامل
اخبار
1397/12/21
برگزاري جلسه شوراي پدافندغيرعامل استان. برگزاري جلسه شوراي پدافندغيرعامل استان.

دكتر خادمي استاندار لرستان بر لزوم بالا بردن و بهبود استاندارد هاي ايمني مخازن و تجهيزات نفتي درون شهري تاكيد كرد.

دكتر خادمي يكشنبه در جلسه شوراي پدافندغيرعامل استان كه در سالن جلسات استانداري برگزار شد،اظهار كرد:در اين جلسه چند موضوع مهم مانند مخازن و شبكه هاي نفتي كه از سال ها قبل با قدمت بيش از 80سال در استان ايجاد شده اند مورد بررسي قرار گرفت.

وي در ادامه افزود:با گسترش شبكه ها ومحدوده هاي شهري اين تاسيسات در درون شهر ها واقع شدند كه به لحاظ مسائل امنيتي براي مردم اطراف و همچنين مخازن و شبكه هاي نفتي داراي مشكل و خطر ساز شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اينكه مردم اطراف اين تاسيسات مالك هستند و ساخت و ساز كرده اند بيان كرد:از طرف ديگر اين شركت ها از سال ها قبل تاسيسات خود را ايجاد كرده اند و جا به جاي آن ها هزينه بالايي دارد.

وي گفت: راه حل بلند مدت مشكل فوق اين است كه اراضي در اختيار اين شركت هاي نفتي را به تجاري تبديل كرده و از فروش آنها در خارج از شهر با اراضي كه منابع طبيعي در اختيار آنها قرار مي دهد تاسيسات خود را مجدد ايجاد كنند،و روش ديگر دور كردن حتي الامكان منازل مسكوني از اين مجموعه هاي نفتي است تا بتوانيم كار را دنبال كنيم.

دكتر خادمي موضوع مهم ديگر اين جلسه چگونگي مديريت سراب دارياب دورود است كه آب شرب و كشاورزي روستاها و شهرستان دورود همچنين مجموعه مهم و بزرگ صنايع زرهي بني هاشم دورود را تامين مي كند.وي در نهايت افزودند:تصميم هاي لازم اتخاذ شده كه در آينده نزديك اجرايي مي شوند.
 
 
 
تعداد بازدید : 1316
Powered by DorsaPortal